6 toksiškos mintys kurių vengia sėkmingi žmonės

Ar kartais jaučiatės tarytum kenkiate patys sau? Pagaunate save mąstant apie neigiamus dalykus, kad ir kaip besistengtumėte į juos nesikoncentruoti? Tiesa yra ta, jog su tuo susiduria dauguma mūsų. Bet toksiškos mintys yra mintys, kurių sėkmingi žmonės vengia ne be priežasties: jos kenkia jūsų karjerai. Atpažinę situacijas, kai Jūsų mąstymo tendencijos Jus stabdo - tam tikrais veiksmais galite imtis jų pertvarkymo. Pasinaudoję Oliver.lt patarimais pasieksite pozityvesnį, o kartu ir Jums daug naudingesnį visko matymą. Pabandom?

„Kad galėčiau jaustis sėkmingu, viskas turi būti TOBULA!"

Perfekcionizmas yra kenksmingas, nes jį užtikrinti - kone misija neįmanoma. Galų gale, nėra tobulo reziumė, tobulo interviu, o taip pat nėra ir tobulo darbo - visi žmonės, jų atliekamos veiklos bei tos pačios darbovietės turi savitų trūkumų ir pusių, kur būtų galima tobulėti. Todėl vietoj to, jog bijotumėte padaryti pokyčius karjeroje ar fokusuotumėtės į dalykus, kurių dar nepasiekėte, verčiau atsipūskite ir pažiūrėkite į viską kiek paprasčiau - per didelių lūkesčių sau išsikėlimas yra tiek itin emocionaliai išsekinantis, tiek labai neproduktyvus dalykas.

„Man lemta žlugti"

Kartais galime jaustis esantys kone prispausti įvairių kliūčių ar kasdieninių streso šaltinių - taip, jog pradedame matyti labai sutirštintą, dažnai nerealistišką visko vaizdą. Tiesa yra tokia: Jums niekada nėra nulemta žlugti, o taip pat - ir būti sėkmingam. Jūsų ateitis yra Jūsų ir tik Jūsų pačių rankose. Vietoj to, jog sutelktumėte dėmesį į galutinį tikslą ir į tai, ar Jums pavyks ar ne - fokusuokitės į procesą ir tai, ką galite pasiekti eidami tikslo link. Maži žingsneliai yra geriau, negu visai jokių. Nepamirškite švęsti net ir mažiausius savo laimėjimus.

„Man reikia kitų žmonių pritarimo, jog laikyčiau save sėkmingu"

Baimė dėl to, ką kiekvienoje situacijoje pasakys kiti yra itin įprastas reiškinys, trukdantis žmonėms užsiimti darbu, kuris jiems patinka, yra prasmingas. Nuolatos sau priminkite, jog visų vertybės yra skirtingos. Kitų žmonių Jums išsakomą nuomonę priimkite su žiupsneliu druskos. Daugiau dėmesio ir paramos siekite iš artimų žmonių - draugų, šeimos, vietoj to, jog siektumėte pritarimo darbo aplinkoje. Galų gale, būsite daug labiau laimingi veikdami ir darydami tai, ką jaučiate esant reikšmingu.

„Aš visada darau taip / aš niekados taip nedarau!"

Niekas nėra statiška - dalykai, o taip pat ir Jūs, nuolatos keičiasi, tobulėja. Žmonės keičia savo elgesį priklausomai nuo Jų tikslų ir situacijų. Vartodami žodžius, kaip „visada" ir „niekada" šias mintis jūs paneigiate - nedarykite to. Fokusuokitės į savo kalbą; stenkitės, jog ji būtų pozityvi, parodanti, jog turite savo gyvenimą savo rankose ir tai, jog esate atviri galimybėms ir gebantys prisitaikyti prie pokyčių. Niekada nesakykite niekada!

„Mano praeitis diktuoja mano ateitį"

Jeigu gyvenime patyrėte ką nors, kas Jus paveikė itin neigiamai (pavyzdžiui: buvote atleisti iš darbo), ko gero žinote, jog tokiose situacijose prarasti pasitikėjimą savimi yra labai lengva. Tačiau metas sau įteigti, kad nors ir patyrėte nemalonų potyrį praeityje - tai dar nereiškia, jog viskas prarasta. Nesėkmę priimkite, kaip galimybę iš naujo įvertinti, ko Jūs iš tikro norite ir toliau siekite savo tikslų, nes viskas, ką verta daryti, reikalauja tam tikros rizikos. 

„Mano patiriamos emocijos atspindi realybę"

Kartais vidinis Jūsų kritikas prabyla pačiu netinkamiausiu momentu, teigdamas, jog  esate nepakankamai geras, jog niekam nereikia tokio darbuotojo, kaip jūs - jog esate nepakankamai kvalifikuotas. Kai tai nutinka, yra itin svarbu atpažinti šiuos mąstymo modelius ir jiems pasipriešinti. Kiekvienam neigiamui komentarui, būkite pasiruošę kontrargumentą. Piktasis balsas sako, jog neturite darbo pozicijai reikiamų įgūdžių? Priminkite sau apie savo gebėjimus ir pajėgumą mokytis. Būdami pasiruošę šiom situacijom gebėsite atpažinti, jog jas sukelia Jūsų emocijos, o ne realūs faktai.